#UnderPressureLive

Selection 25.1. s Pavlom Bidlom!

Piatok 25. 1. 2019 sa uskutoční ďalšie pokračovanie našej rezidentskej noci v brnenskom Vibe Clube. Keďže sa jedná o špeciálnu narodeninovú edíciu máme nesmiernu radosť, že pozvanie prijalo viacero špičkových housových mien zo Slovenska ako aj nestárnuce české housové legendy. Headlinerom nie je nikto iný ako zakladateľ housovej scény, vynikajúci dj, producent a hubár Pavel Bidlo.

 

 

 

Pavel Bidlo
Jeden z našich nejlepších současných dýdžejů o sobě může s hrdostí prohlásit, že psal historii české taneční scény. Zástupy jeho fanoušků to s nadšením potvrdí. Pavel Bidlo se vydal za svým vinylovým dobrodružstvím v devadesátých letech – v době, kdy byla taneční scéna u nás zatím ještě v plenkách.
Díky vášnivému zapálení a jistě také velkému talentu na sebe úspěchy nenechaly dlouho čekat. Pavel se velmi brzy stal leadrem české taneční scény u nás. Jméno DJ Bidla už dvacet let táhne do klubů tisíce fanoušků house – music. Jeho house sety znají téměř po celém světě. Své příznivce si získal například v Německu, Holandsku, Brazílii, USA, nebo třeba Kanadě.
Pavlův styl mixování se vyznačuje vynikající technikou, citem pro okamžik překvapení, nápaditostí, smyslem pro programování celého setu a hudebním vkusem. Nejlépe se přesvědčíte na vlastní nohy. Česká legenda, Pavel Bidlo, byl první DJ u nás, který zúročil své muzikantské dovednosti k produkování a remixování. Kritici často oceňují jeho hudební profesionalitu.
Říká se o něm, že si jeho posluchači nemůžou být jisti stylem, rád totiž překvapuje. Úspěchy DJ Bidla jsou snem mnoha DJs a producentů. Po několika letech života v New Yorku se v roce 2011 vrátil zpět do Čech.

Dj A-Z Best

DJ A-Z best v Košiciach začína už vo svojich 15-tich rokoch ako barman, osvetľovač a napokon ako DJ. Odhodlanie a fakt, že jeho život patrí tanečnej hudbe umocňuje aj nešťastná udalosť v požiarom zničenom klube ARZENAL, kedy prichádza o celý svoj hudobný archív a ani napriek tomu nekončí s povolaním DJ. Práve naopak. Za krátky čas je neoddeliteľnou súčasťou najprestížnejších košických klubov a 3. júna 2005 otvára svoj vlastný klub STATION music hall, v ktorom ste mali možnosť vidieť a počuť veľa kvalitných slovenských, aj zahraničných DJ’s, kapiel a live projektov.
Je jedným zo zakladateľov Asociácie DJov a hudobných producentov Slovenska DJ CAMP, ktorá sa venuje vzdelávaniu DJov. Pod značkou CREEK SOUND vystupuje s huslistom Petrom Orgovánom a v spolupráci s ďalšími hudobníkmi majú na konte aj vlastnú hudobnú produkciu. V jeho setoch môžete počuť disco, latino, tribal, tech, funky, vocal house, ale aj veselé techno, trendový progressive a electro house nevynímajúc… jednoducho od „A“ po „Z“ 🙂 Pravidelne ho môžete počuť v košickom klube BOBA Bar, ale aj v ostatných kluboch na Slovensku. Ročne ma odohraných približne 160 klubových, ale aj spoločenských akcií s pestrým hudobným archívom a okrem pôsobenia na Slovensku má za sebou aj párty v Nemecku, Taliansku, Maďarsku a v legendárnom klube MINISTRY OF SOUND London | UK.


Kto je dj Javas?

Najzásadnejšia postava Brnenskej housovej scény, skvelý Dj, producent a človek s velkym hudobnym srdcom. Na scénu vstúpil presne pred 23 rokmi. Netrvalo dlho a jeho talent spoznali aj všetky významné pražské kluby (Radost FX, Roxy, Akropolis, Mecca, …). V roku 1998 začína spolupracovať so známou multiinštrumentalistkou Ivou Bittovou. Výsledkom ich spolupráce je live show, s ktorou niekoľkokrát obišiel celú ČR a SR, okrem iného aj v rámci turné Richarda Müllera.
DJ Javas hraje deep, tech-house, klasický house i nu-disco, alebo electro. V současnosti jeho produkcia vychádza převážně u vydavatelstiev Deepwave Records (UK) a The Tea Bay (UK), predtým sa jeho hudba dostala i na labely Solstice Recordings (CZ), Nightphunk Recordings (CZ), Harlem Station (USA), Decibel NYC Records (USA), PE!Music (AT) či 3am Recordings (UK). Novinkou je spolupráca s brazilským labelom Tropical Underground a jeho hlavným DJ-om Marcelom K2.
Jeho sety už rozhýbali okrem najvýznamnejších Slovenských a Českých clubov aj parkety v iných častiach Európy, napr. vo Veľkej Británii (Manchester, Nottingham, Lincoln), Francúzsku (Chamonix), Rakúsku (Wien, Graz), Taliansku (Capri), Polsku (Warsaw, Krakow, Kattowice apod.) či Maďarsku (Gÿor).

Funk’a’live B2b Under Pressure

A v špeciálnom B2B sete sa predvedieme aj my s dlhoročným kamarátom a djom Funk’a’live.

Under Pressure live percussion
EVENT: https://www.facebook.com/events/269107207099381/